Новини
Тема: ПДВ

Відображення в Реєстрі послуг з розрахунково-касового обслуговування банку

Як відобразити отримані послуги з розрахунково-касового обслуговування банку в Реєстрі: за кожним днем чи підсумком за місяць? Який вид документа при цьому ставиться: БО чи НП?


Операції з розрахунково-касового обслуговування не є об’єктом оподаткування ПДВ (пп. 196.1.5 п. 196.1 ст. 196 Податкового кодексу). Однак це не звільняє платника ПДВ від обов’язку відобразити операції з отримання таких послуг у декларації з ПДВ та Реєстрі, ведення якого передбачено пунктами 201.14 та 201.15 ст. 201 Податкового кодексу.

Вартість послуги з розрахунково-касового обслуговування та порядок її нарахування зазвичай передбачаються у договорі між клієнтом та банком. Якщо договором передбачено оформлення акта про надання таких послуг раз на місяць, то підприємство на підставі цього документа відображатиме такі послуги у Реєстрі раз на місяць.

Якщо єдиний акт не оформляється, а підприємство відображає витрати на розрахунково-касове обслуговування на підставі банківських виписок, то відображати в Реєстрі потрібно кожну з таких виписок.

Відповідно до п. 11.4 Порядку № 1002 у графі 5 зазначається вид документа, зокрема НП — документ, що засвідчує придбання товарів/послуг на митній території України в осіб, не зареєстрованих як платники ПДВ.


«Гаряча лінія» за участю начальника відділу розгляду звернень
Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України Алли КОНОНОВОЇ

«Гарячі лінії»

Дата: 15 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00