Новини
Тема: ПДВ

Особливості реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних

Будівельна компанія продає фізичним особам побудовані котеджі. Чи потрібно податкову накладну, виписану на фізичну особу — неплатника ПДВ, реєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (сума ПДВ — понад 100 тис. грн.)? Чи є інший порядок реєстрації податкових накладних у такому Єдиному реєстрі, крім електронного (оскільки не завжди є Інтернет-зв’язок)?


Відповідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що включаються до податкового кредиту.

При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку — продавець товарів/послуг зобов’язаний надати покупцю податкову накладну після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. № 1246 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» (за текстом — Порядок № 1246).

Відповідно до п. 4 цього Порядку не підлягають реєстрації податкові накладні, які не видаються покупцеві та залишаються у продавця в порядку, встановленому органами ДПС.

Згідно з п. 8 Порядку №  969 усі примірники податкових накладних, особливості заповнення яких викладено в підпунктах 8.1 — 8.4 п. 8 цього Порядку, зокрема у разі постачання товарів/послуг неплатнику ПДВ, залишаються у особи, яка їх виписала.

Отже, податкові накладні, які відповідно до п. 8 Порядку № 969 залишаються у продавця товарів/послуг, незалежно від суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних, не підлягають реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних.

Щодо способу внесення інформації про податкові накладні до Єдиного реєстру податкових накладних, то відповідно до Порядку № 1246 після складання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі та накладання електронного цифрового підпису продавець здійснює шифрування податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі та надсилає їх до органу ДПС засобами телекомунікаційного зв’язку з урахуванням вимог законів України від 22.05.2003 р. № 852-IV «Про електронний цифровий підпис» та від 22.05.2003 р. № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг».

Іншого способу внесення інформації про податкові накладні до Єдиного реєстру податкових накладних Порядком №  1246 не передбачено.


«Гаряча лінія» за участю начальника відділу розгляду звернень
Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України Алли КОНОНОВОЇ

«Гарячі лінії»

Дата: 15 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00