Новини
Тема: ПДВ, Перевірки та відповідальність

Право на податковий кредит на підставі податкової накладної, не відображеної продавцем в податкових зобов'язаннях

За результатами перевірки виявлено, що підприємство включило до складу податкового кредиту суму ПДВ на підставі податкової накладної, отриманої від постачальника, яким, за даними ДПІ, цю податкову накладну не відображено в його податкових зобов'язаннях. Чи може бути підтверджено перевіркою право на податковий кредит?


Податкова накладна є податковим документом і одночасно відображається у податкових зобов’язаннях і Реєстрі виданих податкових накладних продавця та Реєстрі отриманих податкових накладних покупця.

Органи ДПС за даними реєстрів виданих та отриманих податкових накладних, наданих в електронному вигляді, повідомляють платника податку про наявність у таких реєстрах розбіжностей з даними контрагентів. При цьому платник протягом 10 днів після отримання такого повідомлення має право уточнити податкові зобов’язання без застосування штрафних санкцій, передбачених розділом II Податкового кодексу.

Водночас згідно з п. 201.10 ст. 201 цього Кодексу відсутність факту реєстрації платником податку — продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та порушення порядку заповнення податкової накладної не дають права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту та не звільняють продавця від обов’язку включення суми ПДВ, що вказана в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.


«Гаряча лінія» за участю начальника відділу розгляду звернень
Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України Алли КОНОНОВОЇ

«Гарячі лінії»

Дата: 8 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00