Єдиний податок

Звільнення демобілізованих підприємців від сплати авансових внесків з єдиного податку

Чи необхідно фізичній особі — підприємцю, котра застосовує спрощену систему оподаткування, була мобілізована на особливий період, сплачувати авансові внески за місяць, в якому її було демобілізовано, якщо демобілізація проводилася до 20 числа?


Відповідно до п. 25 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу фізичні особи — підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування, мали або не мали найманих працівників, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під час особливого періоду, визначеного Законом України від 21.10.93 р. № 3543-ХІІ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», на весь період їх військової служби звільняються, зокрема, від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з єдиного податку згідно з главою 1 розділу XIV цього Кодексу.

Підставою для такого звільнення є заява самозайнятої особи та копія військового квитка або іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які подаються до контролюючого органу за місцем податкової реєстрації самозайнятої особи протягом 10 днів після її демобілізації. Якщо демобілізована самозайнята особа перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації, на особливий період, заява і копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, подаються протягом 10 днів після закінчення її лікування (реабілітації).

Згідно з п. 295.1 ст. 295 Податкового кодексу платники єдиного податку першої і другої груп зобов’язані сплачувати єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Таким чином, фізичні особи — підприємці, що застосовують спрощену систему оподаткування, були демобілізовані (закінчили лікування (реабілітацію) у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації, на особливий період), за умови виконання вимог п. 25 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу не сплачують єдиний податок до 20 числа поточного місяця, в якому їх було демобілізовано.

«Гарячі лінії»

Дата: 14 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42