Новини
Тема: ПДВ

Відображення у податковому обліку попередньої оплати за інформаційні послуги, отримані до 01.07.2011 р.

Підприємство 30.06.2011 р. отримало передоплату в сумі 100 000 грн. за інформаційні послуги, які до 01.07.2011 р. згідно з пп. 196.1.14 п. 196.1 ст. 196 Податкового кодексу не оподатковувалися ПДВ. Акт про надання цих послуг підписано у вересні 2011 р. Чи потрібно нараховувати ПДВ за фактом надання таких послуг?


Відповідно до п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг вважається дата, що припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, в разі постачання товарів/послуг за готівку — дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої — дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів — дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетину митного кордону України, оформленої відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг — дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Враховуючи те, що податкові зобов’язання з ПДВ нараховуються за правилом першої події (а в наведеній ситуації першою подією було отримання передоплати в періоді, коли такі послуги не оподатковувалися ПДВ), у періоді фактичного надання послуг (підписання акта надання послуг), тобто при настанні другої події, податкові зобов’язання з ПДВ нараховуються.


«Гаряча лінія» за участю начальника відділу розгляду звернень
Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України Алли КОНОНОВОЇ

«Гарячі лінії»

Дата: 8 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00