Соціальне страхування

Оплата лікарняного особі, яка має страховий стаж менше ніж шість місяців

Як здійснюється розрахунок розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів Фонду соціального страхування України застрахованій особі, яка має страховий стаж менше ніж шість місяців?


Відповідно до частини четвертої ст. 19 Закону України від 23.09.99 р. № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» застраховані особи, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше ніж шість місяців, мають право, зокрема, на допомогу по тимчасовій непрацездатності  виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але з розрахунку на місяць не вище за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку.

Алгоритм розрахунку розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності застрахованій особі, яка протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку має страховий стаж менше ніж шість місяців, застосовується таким чином:

обчислюється середня заробітна плата з фактично нарахованої заробітної плати застрахованої особи за розрахунковий період відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. № 1266 (далі — Порядок № 1266);

  • визначається розмір денної виплати з урахуванням страхового стажу застрахованої особи шляхом множення середньоденної заробітної плати на відповідний відсоток розміру середньої заробітної плати;
  • здійснюється обчислення середньої денної заробітної плати із розрахунку мінімальної заробітної плати (1218,0 грн.), встановленої у місяці настання страхового випадку.

Після цього порівнюється розмір денної виплати, обчисленої з фактичної заробітної плати відповідно до Порядку № 1266, та середньоденної виплати, обчисленої з мінімальної заробітної плати. Якщо середньоденна виплата, обчислена з мінімальної заробітної плати, є вищою за розмір денної виплати, обчисленої з фактичної заробітної плати, застосовується остання. У разі якщо розмір денної виплати, обчисленої з фактичної заробітної плати, вищий за середньоденну виплату, обчислену з мінімальної заробітної плати, застосовується обмеження, обчислене з мінімальної заробітної плати.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42