РРО. Готівка

Продаж товарів у сільській місцевості

Чи зобов’язані фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку другої і третьої груп при продажу товарів у магазині в сільській місцевості застосовувати РРО?


Згідно з п. 6 ст. 9 Закону України від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі — Закон про РРО) РРО та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) фізичними особами — підприємцями, які належать відповідно до Податкового кодексу до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.

Пунктом 296.10 ст. 296 цього Кодексу встановлено, що РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичні особи — підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн. грн. застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Отже, при продажу товарів у магазині в сільській місцевості платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи — підприємці) груп, обсяг доходу яких протягом календарного року менше 1 млн. грн., не зобов’язані застосовувати РРО, проте у разі якщо обсяг їх доходу більше 1 млн. грн., такі підприємці зобов’язані застосовувати РРО згідно із зазначеними вимогами Податкового кодексу.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42