ПДФО

Дивіденди з іноземним джерелом походження

Чи включаються до загального річного оподатковуваного доходу фізичної особи — резидента нараховані, але не виплачені суми дивідендів з іноземним джерелом походження?


Відповідно до пп. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються пасивні доходи (крім зазначених у підпунктах 165.1.2 та 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 цього Кодексу).

Під терміном «пасивні доходи» для цілей розділу IV зазначеного Кодексу слід розуміти, зокрема, такі доходи, як дивіденди (пп. 167.5.3 п. 167.5 ст. 167 цього Кодексу).

Підпунктом 162.1.1 п. 162.1 ст. 162 зазначеного Кодексу встановлено, що платниками податку є, зокрема, фізичні особи — резиденти, які отримують іноземні доходи.

Згідно з положеннями пп. 163.1.3 п. 163.1 ст. 163 зазначеного Кодексу об’єктом оподаткування резидента є іноземні доходи — доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

Відповідно до п. 164.4 ст. 164 цього Кодексу під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражено в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом Нацбанку України, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів.

Порядок оподаткування іноземних доходів регулюється п. 170.11 ст. 170 Податкового кодексу, пп. 170.11.1 якого визначено (з урахуванням вимог пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 цього Кодексу), що у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку — отримувача, який зобов’язаний подати до 1 травня року, що настає за звітним, річну податкову декларацію.

Отже, до загального річного оподатковуваного доходу фізичної особи — резидента не включаються нараховані, але не виплачені, суми дивідендів з іноземним джерелом походження.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42