Новини
Тема: ПДВ

Податковий облік при оплаті товарів/послуг за рахунок бюджетних коштів

Відповідно до п. 187.7 ст. 187 Податкового кодексу датою виникнення податкових зобов’язань продавця при оплаті бюджетними коштами є дата зарахування коштів на банківський рахунок. Якими документами продавець може підтвердити правомірність застосування норми п. 187.7, якщо оплата не надійшла? Чи обов’язково має бути оплата з бюджетного рахунку?


Пунктом 187.7 ст. 187 Податкового кодексу внормовано порядок визначення дати виникнення податкових зобов’язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів, і цю дату визначено як дату зарахування коштів на банківський рахунок платника податку або дату отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника за його зобов’язаннями перед бюджетом.

Отже, до моменту зарахування коштів на банківський рахунок платника податку або отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника за його зобов’язаннями перед бюджетом, платник податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів, не визначає податкові зобов’язання з ПДВ (не застосовує п. 187.7 ст. 187 Податкового кодексу).

Підтвердженням того, що товари/послуги оплачуються за рахунок бюджетних коштів, є наявність у договорі на постачання товарів/послуг умови, що оплата за поставлені товари/послуги здійснюється з відповідного рахунку Держказначейства України.


«Гаряча лінія» за участю начальника відділу розгляду звернень
Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України Алли КОНОНОВОЇ

«Гарячі лінії»

Дата: 8 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00