Соціальне страхування

Призначення пенсії в разі звільнення з роботи за скороченням

У червні цього року жінку звільнено з роботи за скороченням. До пенсії їй залишився рік. Чи буде їй призначено дострокову пенсію? Чи враховуватиметься до страхового стажу час перебування на обліку у центрі зайнятості?


Статтю 49 Закону про зайнятість населення, яка передбачала достроковий вихід на пенсію за півтора року до досягнення пенсійного віку, з 01.01.2015 р. виключено. Тобто пенсію жінці буде призначено при досягненні загальновстановленого пенсійного віку.

Щодо стажу, то час отримання допомоги по безробіттю (крім одноразової — для здійснення підприємницької діяльності) зараховуватиметься до страхового стажу жінки за даними, що містяться у системі персоніфікованого обліку. При цьому під час обчислення заробітку, з якого визначатиметься розмір пенсії, кожного місяця, коли жінка отримувала допомогу, буде враховано мінімальну заробітну плату.

 

 

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42