ПДВ

Анулювання реєстрації платника ПДВ

Чи має право особа, зареєстрована платником ПДВ менше ніж 12 календарних місяців, на анулювання реєстрації таким платником?


Відповідно до п. 181.1 ст. 181 Податкового кодексу в разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 000 000 грн. (без урахування ПДВ), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених ст. 183 Податкового кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку першої — третьої груп.

Згідно з пп. «а» п. 184.1 ст. 184 Податкового кодексу реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається, зокрема, у разі якщо будь-яка особа, зареєстрована як платник податку протягом попередніх 12 місяців, подала заяву про анулювання реєстрації, якщо загальна вартість оподатковуваних товарів/послуг, що надаються такою особою, за останні 12 календарних місяців була меншою від суми, визначеної ст. 181 цього Кодексу, за умови сплати суми податкових зобов’язань у випадках, визначених розділом V Кодексу.

Пунктом 184.2 ст. 184 Податкового кодексу встановлено, що анулювання реєстрації на підставі, визначеній у пп. «а» п. 184.1 цієї статті, здійснюється за заявою платника податку.

Отже, Податковим кодексом не передбачено можливості подання заяви про анулювання реєстрації особою, зареєстрованою як платник податку менше ніж 12 календарних місяців.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42