Новини
Тема: ПДВ

Декларування бюджетного відшкодування при отриманні майна до статутного фонду

Чи має право платник ПДВ на декларування бюджетного відшкодування у разі отримання майна до статутного фонду в обмін на корпоративні права?


Пунктом 200.1 ст. 200 Податкового кодексу встановлено, що сума податку, яка підлягає сплаті (перерахуванню) до Держбюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з п. 200.1 ст. 200 цього Кодексу, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно із вищезазначеним пунктом, має від'ємне значення, то:

  • бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України — сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем товарів/послуг;
  • залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, які відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.

Отже, оскільки платник податкуемітент при отриманні від платника податкузасновника майна як внеску до статутного фонду не розраховується за таке майно коштами, а передає в обмін корпоративні права, то підстави для декларування бюджетного відшкодування за такою операцією відсутні.