Новини
Тема: ПДВ

Самостійне прийняття рішення платником ПДВ про зарахування суми бюджетного відшкодування

Чи має право платник ПДВ прийняти самостійне рішення про зарахування йому частини суми бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов’язань з цього податку?


Відповідно до п. 200.6 ст. 200 Податкового кодексу платник податку може прийняти самостійно рішення про зарахування в повному обсязі належної йому суми бюджетного відшкодування або її частини у зменшення податкових зобов’язань з цього податку, що виникли протягом наступних звітних (податкових) періодів, за наявності умов, передбачених п. 200.4 цієї статті.

Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації, яку він подає за результатами звітного (податкового) періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування згідно з нормами цієї статті.

У разі прийняття такого рішення зазначена сума не враховується при розрахунку сум бюджетного відшкодування наступних звітних (податкових) періодів.