Новини
Тема: Плата за землю

Право на пільгу щодо сплати земельного податку має кожен із подружжя, яке виховує трьох і більше дітей віком до 18 років

Хто з подружжя, яке виховує трьох і більше дітей віком до 18 років, може скористатися пільгою щодо сплати земельного податку?


Відповідно до п. 2 ст. 89 Земельного кодексу земельна ділянка подружжя може належати чоловіку та дружині на праві спільної сумісної власності без визначення часток учасників спільної власності. Поділ земельної ділянки, яка є в спільній сумісній власності, з виділенням частки співвласника може бути здійснено за умови попереднього визначення розміру земельних часток, які є рівними, якщо інше не передбачено законом або не встановлено судом (п. 5 ст. 89 цього Кодексу).

Згідно зі статтями 269 та 270 Податкового кодексу платниками земельного податку, зокрема, є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), а об’єктами оподаткування — земельні ділянки, які перебувають у власності, або земельні частки (паї), що перебувають у власності.

Підпунктом 281.1.2 п. 281.1 ст. 281 Податкового кодексу передбачено, що від сплати земельного податку звільняються фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років.

Звільнення від сплати земельного податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання в межах граничних норм: для ведення особистого селянського господарства — у розмірі не більш як 2 га; для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах — не більш як 0,25 га, у селищах — не більш як 0,15 га, у містах — не більш як 0,10 га; для індивідуального дачного будівництва — не більш як 0,10 га; для будівництва індивідуальних гаражів — не більш як 0,01 га; для ведення садівництва — не більш як 0,12 га (п. 281.2 ст. 281 Податкового кодексу).

Враховуючи зазначене, якщо подружжя виховує трьох і більше дітей віком до 18 років, то кожен із батьків має право на пільгу щодо сплати земельного податку за земельні ділянки, які належать йому на правах приватної власності, при цьому вид і розмір земельних ділянок, щодо яких застосовується пільга, визначено в межах вищезазначених граничних норм.

Водночас якщо подружжю належить земельна ділянка на праві спільної часткової власності, то платником земельного податку за земельну ділянку пропорційно своїй частці є кожен з батьків і, відповідно, право на пільгу щодо сплати земельного податку має кожен з них.

Якщо такому подружжю належить земельна ділянка на праві спільної сумісної власності і поділ земельної ділянки не здійснювався, то платником земельного податку за таку ділянку є один з батьків, який і може скористатися пільгою щодо сплати земельного податку.

Пільга щодо сплати земельного податку надається фізичним особам, право власності яких на земельні ділянки посвідчено відповідними документами та даними державного земельного кадастру. При цьому фізична особа для отримання пільги щодо сплати земельного податку має подати до органу ДПС за місцезнаходженням земельної ділянки заяву про надання пільги та документи, що посвідчують право такої особи на пільгу (паспорт, свідоцтва про народження дітей тощо).