Новини
Тема: Плата за землю

Земельний податок та орендна плата сплачуються протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення

Як нараховуються суми земельного податку та орендної плати фізичними особами за земельні ділянки державної та комунальної власності?


Відповідно до пп. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу земельний податок (далі — податок) — обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок і земельних часток (паїв), а також з постійних землекористувачів.

Пунктом 286.1 ст. 286 цього Кодексу передбачено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності — обов’язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (пп. 14.1.136 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Згідно з п. 288.7 ст. 288 Податкового кодексу порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовуються відповідно до вимог статей 285 — 287 цього Кодексу.

При цьому підставою для нарахування орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності є договори оренди земельних ділянок.

Відповідно до п. 288.1 ст. 288 Податкового кодексу органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати до органу ДПС за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний орган ДПС про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, в якому відбулися зазначені зміни.

Таким чином, нарахування громадянам сум земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами ДПС, які видають до 1 липня поточного року податкові повідомлення-рішення про внесення земельного податку або орендної плати.

Суми земельного податку та орендної плати, зазначені в податкових повідомленнях-рішеннях, підлягають сплаті протягом 60 днів з дня їх вручення.

Водночас слід зазначити, що громадяни, які мають підстави для отримання пільги щодо сплати земельного податку, повинні надати до органів податкової служби документи, що посвідчують їх право на пільгу.