ПДВ

Отримання у користування нерухомого майна

Чи формується платником податку податковий кредит з ПДВ при отриманні у користування об’єкта сервітуту (відмінного від земельної ділянки)?


Виходячи з поняття, наведеного у ст. 401 Цивільного кодексу, сервітут — це право користування чужим майном.

Сервітут визначає обсяг прав щодо користування особою чужим майном.

Особа, яка користується сервітутом, зобов’язана вносити плату за користування майном, якщо інше не встановлено договором, законом, заповітом або рішенням суду.

При цьому сервітут не позбавляє власника майна, щодо якого його встановлено, права володіння, користування та розпоряджання цим майном.

Таким чином, при укладанні договору сервітуту нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки, власник нерухомого майна передає іншій особі певні права користування таким майном.

Статтею 185 Податкового кодексу визначено, що об’єктом оподаткування ПДВ є операції з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 цього Кодексу.

Постачанням послуг згідно з пп. 14.1.185 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу є будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав щодо таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.

Отже, надання права користування нерухомим майном, відмінним від земельної ділянки, згідно з договором сервітуту є операцією з постачання послуг (послуга, що споживається її отримувачем у процесі провадження певної діяльності) й оподатковується ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20%.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42