Податок на майно

Адмінбудівля тимчасово не використовується

Чи потрібно сплачувати податок на нерухоме майно за адміністративну будівлю, що тимчасово не використовується та належить юридичній особі?


Підпунктом «б» пп. 14.1.129¹ п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу визначено, що офісні будівлі — це будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей. Такі будівлі віднесено до нежитлової нерухомості.

Згідно з ДК 018-2000 до групи «Будівлі офісні» (код 122) належать будівлі, що використовуються як приміщення для конторських та адміністративних цілей, у тому числі для промислових підприємств.

Об’єкт нежитлової нерухомості, в тому числі його частка, є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно.

Крім того, тимчасове невикористання будівель, які належать юридичним особам, не впливає на визначення об’єктів оподаткування згідно зі ст. 266 Податкового кодексу.

Таким чином, адміністративна будівля, що тимчасово не використовується та належить юридичній особі, оподатковується податком на нерухоме майно на загальних підставах.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42