Податок на майно

Відображення в Декларації пільгових об’єктів нерухомості

Чи потрібно в Декларації відображати об’єкти нерухомості юридичних осіб, на які згідно з рішенням сільської, селищної або міської ради поширюються пільги з такого податку?


Сільські, селищні, міські ради встановлюють пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями) (пп. 266.4.2 п. 266.4 ст. 266 Податкового кодексу).

Органи місцевого самоврядування до 1 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості відомості стосовно пільг, наданих ними відповідно до абзаців першого та другого вищезазначеного підпункту.

Згідно з пп. «г» п. 30.9 ст. 30 Податкового кодексу податкова пільга надається, зокрема, шляхом звільнення від сплати податку та збору.

Суми податку та збору, не сплачені суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, обліковуються таким суб’єктом — платником податків (п. 30.6 цієї статті).

Нормами Податкового кодексу не передбачено звільнення від обов’язку подання Декларацій за об’єкти житлової/нежитлової нерухомості, з яких податок на нерухоме майно не сплачується через застосування податкових пільг.

Отже, юридичні особи, які згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради мають право на пільги у вигляді звільнення від сплати податку на нерухоме майно, відображають у Декларації такі об’єкти нерухомості на загальних підставах. У табличній частині Декларації колонки з 7 «Річна сума податку на нерухоме майно, яка підлягає сплаті за даними платника» по 11 «IV квартал» не заповнюються та прокреслюються.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42