Податок на майно

Туристичну базу придбано сільськогосподарським товаровиробником

Чи є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно туристична база, придбана юридичною особою — сільськогосподарським товаровиробником?


Підпунктом «а» пп. 14.1.129¹ п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу визначено, що будівлі готельні — це готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати, ресторани та бари, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, будинки відпочинку. Такі будівлі віднесено до нежитлової нерухомості.

Не є об’єктами оподаткування будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності (пп. «ж» пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу).

Згідно з ДК 018-2000 до групи «Будівлі нежитлові інші» (код 127) належить клас «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» (код 1271), який включає будівлі для використання в сільськогосподарській діяльності, наприклад корівники, стайні, свинарники, кошари, кінні заводи, собачі розплідники, птахофабрики, зерносховища, склади та надвірні будівлі, підвали, винокурні, винні ємності, теплиці, сільськогосподарські силоси тощо.

До групи «Готелі, ресторани та подібні будівлі» (код 121) належить клас «Інші будівлі для тимчасового проживання» (код 1212), який включає, зокрема, туристичні бази.

Оскільки туристична база, придбана юридичною особою — сільськогосподарським товаровиробником, не віднесена до об’єктів нерухомості, які не є об’єктами оподаткування згідно з пп. «ж» пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу, та не належить до класу «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» (код 1271) ДК 018-2000, такий об’єкт нерухомості є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42