Новини
Тема: Транспортний податок

Підтвердження використання транспортного засобу та розрахунок періоду його використання

Який документ підтверджує використання транспортного засобу та як розраховується період його використання при обчисленні збору за першу реєстрацію транспортного засобу?

Згідно з п. 234.4 ст. 234 Податкового кодексу ставки збору, встановлені пунктами 234.1 — 234.3 цієї статті (для мотоциклів, легкових автомобілів, автобусів (у тому числі мікроавтобусів), тракторів, вантажних автомобілів, сідельних тягачів, автомобілів спеціального призначення, суден, літаків і вертольотів), застосовуються:

  • для нових транспортних засобів — з коефіцієнтом 1;
  • для транспортних засобів (крім транспортних засобів, зазначених у підпунктах 234.1.3 (для легкових автомобілів, обладнаних електродвигуном) і 234.1.5 п. 234.1 цієї статті), які використовувалися до 8 років, — з коефіцієнтом 2;
  • для транспортних засобів, зазначених у пунктах 234.2 (для суден) і 234.3 (для літаків і вертольотів) цієї статті, які використовувалися понад 8 років, — з коефіцієнтом 3;
  • для транспортних засобів, зазначених у п. 234.1 (для мотоциклів, легкових автомобілів, автобусів (в тому числі мікроавтобусів), тракторів, вантажних автомобілів, сідельних тягачів, автомобілів спеціального призначення) цієї статті (крім транспортних засобів, зазначених у підпунктах 234.1.3 (для легкових автомобілів, обладнаних електродвигуном) і 234.1.5 (для тракторів) п. 234.1 цієї статті), які використовувалися понад 8 років, — з коефіцієнтом 40.

Новий транспортний засіб — транспортний засіб, що не має актів державної реєстрації уповноважених органів, у тому числі іноземних, які дають право на його експлуатацію (пп. 14.1.124 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).

Таким чином, якщо на транспортні засоби уповноваженими державними органами, у тому числі іноземними, видано реєстраційні документи, що дають право на їх експлуатацію, вони вважаються використовуваними.

Датою початку використання (введення в експлуатацію) транспортних засобів, що були в користуванні та ввозяться на митну територію України, вважається дата їх першої реєстрації, визначена в реєстраційних документах, які видано уповноваженими державними органами й дають право експлуатувати ці транспортні засоби на постійній основі. У разі відсутності реєстраційних документів першої реєстрації транспортних засобів датою початку використання транспортного засобу вважається календарна дата його виготовлення (день, місяць, рік).

У разі якщо календарну дату визначити неможливо, то такою датою слід вважати 1 січня року виготовлення, зазначеного в реєстраційних документах.


Єдина база податкових знань, www.sta.gov.ua

«Гарячі лінії»

Дата: 8 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00