Новини
Тема: ПДФО, Приватні підприємці

Включення до складу витрат підприємця суми орендної плати за нерухоме майно, що використовується в підприємницькій діяльності

Чи включається до складу витрат фізичної особи — підприємця сума орендної плати за нерухоме майно, що використовується в підприємницькій діяльності (приміщення, земля, інше)?


Відповідно до п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи — підприємця.

Пунктом 153.7 ст. 153 цього Кодексу визначено, що орендодавець збільшує суму доходів, а орендар збільшує суму витрат на суму нарахованого лізингового платежу (оренди) за наслідками податкового періоду, в якому здійснюється таке нарахування. У такому самому порядку здійснюється оподаткування операцій з оренди землі та жилих приміщень.

Згідно з пп. «б» п. 176.2 ст. 176 Кодексу податковий агент зобов’язаний подавати розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податку.

Таким чином, сума орендної плати за нерухоме майно фізичної особи — підприємця включається до валових витрат за умови, що цю суму підтверджено документально (договір оренди, квитанції тощо) та таке майно використовується ним при здійсненні підприємницької діяльності.

При цьому податковий агент зобов’язаний повідомити про суми виплаченої орендної плати фізичній особі — підприємцю у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податку, і сум утриманого з них податку за формою № 1ДФ.


Єдина база податкових знань, www.sta.gov.ua

«Гарячі лінії»

Дата: 15 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00