Рентна плата

Визначення вартості одиниці відповідного виду видобутої корисної копалини

Як визначається вартість одиниці відповідного виду видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), якщо у звітному кварталі видобута корисна копалина не реалізується, а зберігається на складі, з метою обчислення податкового зобов’язання з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (крім вуглеводневої сировини)?


Згідно з п. 252.2 ст. 252 Податкового кодексу платники рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин здійснюють для цілей оподаткування окремий (від інших видів операційної діяльності) бухгалтерський та податковий облік витрат і доходів за кожним видом мінеральної сировини за кожним об’єктом надр, на який надано спеціальний дозвіл на користування надрами (далі — спеціальний дозвіл).

Базою оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування корисних копалин є вартість обсягів видобутих у податковому (звітному) періоді корисних копалин (мінеральної сировини), яка окремо обчислюється для кожного виду корисної копалини (мінеральної сировини) для кожної ділянки надр на базових умовах поставки (склад готової продукції гірничого підприємства) (п. 252.6 ст. 252 Податкового кодексу).

Згідно з п. 252.7 ст. 252 цього Кодексу вартість відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства — видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) у податковому (звітному) періоді обчислюється платником для кожної ділянки надр на базових умовах поставки (склад готової продукції гірничого підприємства) за більшою з таких її величин:

за фактичними цінами реалізації відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства — видобутої корисної копалини (мінеральної сировини);

за розрахунковою вартістю відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства — видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), крім вуглеводневої сировини.

Таким чином, у разі відсутності у звітному кварталі реалізації платником видобутої корисної копалини та збереження її на складі вартість виду корисної копалини обчислюється за її розрахунковою вартістю або за фактичними цінами реалізації відповідного виду видобутої корисної копалини (за умови реалізації у звітному періоді видобутої у попередніх періодах відповідної корисної копалини).

Зазначимо, що при обчисленні вартості виду корисної копалини за її розрахунковою вартістю до витрат платника за податковий (звітний) період включаються витрати, визначені підпунктами 252.11, 252.12 ст. 252 Податкового кодексу.

Формулу для обчислення розрахункової вартості одиниці відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства — видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), яка використовується при обчисленні податкового зобов’язання з рентної плати, наведено у п. 252.16 ст. 252 Податкового кодексу.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42