Соціальне страхування

Пенсія інваліда війни не оподатковується

Чоловік отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону № 2262. З розміру його пенсії утримуються податок на доходи фізичних осіб та військовий збір. Чи правомірні такі відрахування, оскільки він є інвалідом війни ІІІ групи?


На виконання положень Закону № 71 з 01.01.2015 р. податок на доходи фізичних осіб справляється з суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, — у частині такого перевищення.

Крім того, відповідно до п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу з частини пенсії, що перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), сплачується військовий збір.

Законом № 653 внесено зміни до пп. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу, згідно з якими починаючи з 01.09.2015 р. податок на доходи фізичних осіб та військовий збір не справляються з пенсій, призначених учасникам бойових дій у період Другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність ст. 10 Закону № 3551.

Отже, починаючи з 01.09.2015 р. з пенсії чоловіка податок на доходи фізичних осіб та військовий збір не сплачуються.

«Гарячі лінії»

Дата: 15 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42