Соціальне страхування

Держслужбовець-пенсіонер претендує на наукову посаду

Чи має право державний службовець після виходу на пенсію працювати на посаді керівника навчального закладу чи вихователем-методистом, вихователем, практичним психологом?


Держслужбовець після виходу на пенсію може працювати на зазначених посадах. У разі працевлаштування він має надати до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання документ, що підтверджує факт роботи, із зазначенням дати працевлаштування, наказу про прийняття на роботу та посади, яку обіймає. При цьому виплата пенсії йому здійснюватиметься не в повному обсязі.

Протягом 2015 р. пенсія, якщо її розмір перевищує 150% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачуватиметься в розмірі 85% призначеного розміру, але не менше 150% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Зазначений вище порядок виплати пенсій не поширюється на інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія п. 1 ст. 10 Закону № 3551. Отже, якщо державний службовець належить до однієї із зазначених категорій, виплата пенсії здійснюватиметься в повному обсязі.

Починаючи з 01.01.2016 р. під час роботи держслужбовця, зокрема, на науковій посаді виплата пенсії здійснюватиметься у розмірі, визначеному Законом про пенсійне страхування.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42