Новини
Тема: ПДФО, Приватні підприємці

Врахування витрат на страхування транспортного засобу (КАСКО)

Чи мають право фізичні особи — підприємці при обчисленні чистого оподатковуваного доходу враховувати витрати на страхування транспортного засобу (КАСКО), придбаного для здійснення підприємницької діяльності?


Відповідно до п. 1 ст. 325 Цивільного кодексу суб’єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи.

Фізичні та юридичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, в тому числі і нерухомого майна комерційного призначення, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати.

Цивільний кодекс не встановлює такого суб’єкта права приватної власності, як фізична особа — підприємець.

Пунктом 177.2 ст. 177 Податкового кодексу визначено, що об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи — підприємця.

Згідно з п. 138.1 ст. 138 Податкового кодексу витрати, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування, складаються із витрат операційної діяльності, які визначаються згідно з пунктами 138.4, 138.6 — 138.9, підпунктами 138.10.2 — 138.10.4 п. 138.10, п. 138.11 цієї статті.

Відповідно до пп. 140.1.6 п. 140.1 ст. 140 цього Кодексу при визначенні об’єкта оподаткування враховуються, зокрема, будь-які витрати цивільної відповідальності, пов’язаної з експлуатацією транспортних засобів, що перебувають у складі основних засобів платника податку.

Враховуючи те, що фізичні особи — підприємці не ведуть бухгалтерського обліку складу витрат виробництва та основних засобів, вони не мають права при обчисленні чистого оподатковуваного доходу враховувати витрати на страхування автомобіля (КАСКО).


Єдина база податкових знань, www.sta.gov.ua

«Гарячі лінії»

Дата: 8 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00