Новини

Перший крок повинен зробити податківець

Місія Наглядової ради з питань реалізації проекту «Модернізація державної податкової служби України — 1» відвідала Полтавщину.


Зустріч податківців з експертами — членами Наглядової ради з питань реалізації проекту «Модернізація державної податкової служби України — 1» (далі — Наглядова рада, Проект модернізації), які з робочим візитом перебували на Полтавщині, пройшла в конференц-залі ДПА у Полтавській області у форматі «круглого столу». Представників місії зустрів голова Комісії з проведення реорганізації ДПА у Полтавській області Володимир Задорожний та представив гостям керівний склад обласного апарату податкової служби області.    

«Сьогодні в умовах реформування податкової служби відбувається кардинальна зміна відносин податкової служби з платниками податків, — зазначив заступник директора Департаменту розвитку та модернізації ДПС України технічний керівник Проекту модернізації Андрій Чуприна. — Фіскальні методи роботи замінюються на сучасні та прогресивні підходи, орієнтовані передусім на партнерські відносини з платниками податків і забезпечення їх належного сервісного обслуговування на європейському рівні».

Член Наглядової ради експерт Матс Генріксон зі Швеції та консультант компанії «SIPU International AB» Ернст Меренгс із Нідерландів, які були присутні на зустрічі, відзначили, що зацікавлені тим, як насправді реалізується Проект модернізації саме на місцях, як податківці виконують свою роботу, яких результатів досягають. Тому місії членів Наглядової ради періодично відвідують регіональні податкові органи — цього разу їх зустрічали в ДПА у Полтавській області.

«Незважаючи на те що майстерність збирання податків у різних країнах має свою специфіку, а методи адміністрування не схожі, проблеми, з якими стикаються податківці різних країн, — однакові, — підкреслив голова місії Матс Генріксон. — Тож і працювати над вирішенням цих питань необхідно разом. Технічне переозброєння підрозділів податкової служби — це лише частина практичної роботи. Більше уваги слід приділяти зміні ментальності у відносинах податківців і платників податків, побудові між ними міцних партнерських відносин. І перший крок назустріч на цьому шляху повинен зробити саме податківець», — переконаний Ернст Меренгс.

У ході зборів керівники структурних підрозділів податкової адміністрації Полтавської області зупинилися на запровадженні нових прогресивних підходів і методів роботи та на результатах, отриманих від їх застосування.


Ірина ВОВК,
начальник відділу громадських зв'язків  ДПА у Полтавській області