Новини

Розкрили «конверт»

24.06.2016 / 12:40

В Києві ліквідовано конвертаційний центр з обігом понад 240 млн. грн.


Встановлено, що групою осіб без наміру здійснення статутної діяльності створено та зареєстровано низку фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності з метою надання послуг суб’єктам реального сектору економіки щодо ухилення від сплати податків до бюджету.

Схема ухилення від сплати податків полягала в наступному: легальні підприємства перераховували безготівкові грошові кошти за нібито придбані товарно-матеріальні цінності, надані послуги та виконані роботи на розрахункові рахунки підприємств з ознаками фіктивності. Фігуранти справи в подальшому знімали кошти готівкою та передавали їх посадовим особам СГД реального сектору економіки за винятком 12%, які брали як оплату за послуги конвертації.

Орієнтовний обіг проконвертованих коштів за 2015 — 2016 р., через розрахункові рахунки, відкриті в філіях комерційних банків, склав понад 240 млн. гривень. Ймовірні втрати бюджету оцінюються у 40 млн. гривень.

За результатами обшуків виявлено та вилучено готівкових коштів в гривневому еквіваленті 787 тис. гривень.

На грошові кошти транзитно-конвертаційних підприємств в сумі 83 тис. грн., які знаходяться на розрахункових рахунках в банківських установах, накладено арешт.

Тривають слідчі дії.