Новини

Ремонтні роботи – в «конвертах»

01.07.2016 / 15:20

Ліквідовано конвертаційний центр через який вкрадено 420млн. грн., передбачених для ремонту будівель.


Працівники податкової міліції м. Києва спільно з Генеральною прокуратурою ліквідували конвертаційний центр за допомогою якого розкрадалися бюджетні кошти. Окрім того, центр надавав послуги підприємствам реального сектора економіки з формування незаконного податкового кредиту, переведення безготівкових коштів у готівку.

З метою прикриття незаконної діяльності зловмисники створили і зареєстрували корпоративні права тринадцяти транзитних і фіктивних підприємств.

Схема ухилення була такою: реально діючі підприємства перераховували безготівкові кошти на рахунки підконтрольних учасникам центру фірмам за нібито придбані товари і послуги. Після цього кошти знімалися кур’єром готівкою в трьох банках. Надалі, незаконно проконвертовані готівкові гроші, за винятком 10-11%, які служили винагородою, разом з підробленими первинними документами, передавалася представникам підприємств реального сектора економіки.

Загальний обсяг проконвертованих коштів склав понад 420 млн. грн., ймовірні втрати бюджету у вигляді несплачених податків — понад 120 млн.

Окрім того, через транзитні і фіктивні компанії, було здійснено розкрадання бюджетних коштів, які були передбачені для ремонту будівель Генеральної прокуратури України. Сума викрадених коштів перевищує 68 млн. грн.

У результаті проведених обшуків у Києві та інших областях було виявлено і вилучено комп’ютерну техніку, чорнові записи, бухгалтерську документацію, чорнові записи, та понад 100 печаток фіктивних підприємств.

Організатора схеми затримано. Йому пред’явлені звинувачення за ч. З ст. 27, ч. 2. ст. 205, ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. З ст. 209 Кримінального кодексу України. Слідчі дії тривають.