Новини

Два мільйони в «конверті»

05.07.2016 / 13:50

Діяльність міжрегіонального конвертаційного центру припинили податкові міліціонери Житомирщини


Працівниками податкової міліції Житомирської області в ході розслідування кримінального провадження за статтями 212, 364 і 366 Кримінального кодексу України припинено діяльність міжрегіонального конвертаційного центру, який надавав послуги з формування незаконного податкового кредиту, конвертації та переведення безготівкових коштів у готівку суб’єктам господарювання реального сектору економіки декількох областей.

Встановлено, що організатори «конверту», — громадяни України, — отримували безготівкові грошові кошти від легальних підприємств за нібито придбані товарно-матеріальні цінності (у тому числі при здійсненні експортно-імпортних операцій), надані послуги та виконані роботи. Кошти надходили на розрахункові рахунки підконтрольних СГД, знімалися готівкою учасниками центру, після чого передавалися замовникам -посадовим особам реального сектору економіки.

Загальний обіг проконвертованих коштів за  2015-2016 роки склав понад 2 млрд. грн., ймовірні втрати бюджету складають понад 333 млн. гривень.

В ході проведення слідчо-оперативних заходів, на підставі ухвал суду проведено 10 обшуків в офісних приміщеннях та за адресами проживання фігурантів центру.

За результатами обшуків виявлено та вилучено 5 тис. доларів США готівкою, 359 печаток підприємств (8 — нерезидентів), 2 штампи, 31 факсиміле, 3 системні блоки, 25 ноутбуків, 8 мобільних телефонів, електронні носії інформації, чорнові записи та бухгалтерські документи.

На розрахункові рахунки суб’єктів господарської діяльності із залишком коштів у сумі 141 тис. грн. накладено арешт. Слідчі дії тривають.


За матеріалами Головного управління ДФС у Житомирській області