Інші податки

Податок на упаковку: чи уникне бізнес додаткового навантаження

06.07.2016 / 12:20

З початку наступного року законодавці планують запровадити податок на упаковку. Однак галузеві й бізнес-асоціації виступають проти запровадження податку на виробництво й імпорт упаковки, запропонованого пакетом законопроектів № 4835-4838. Так, згідно із законопроектом № 4836, податок на виробництво й імпорт картонної упаковки пропонується встановити на рівні 1,47 грн/кг, пластмасової — 5,46 грн/кг, скляної — 0,63 грн/кг, алюмінієвої — 4,62 грн/кг.

Проти законодавчої новації в такому вигляді  виступає, зокрема,  Американська торговельна палата, мотивуючи тим, що такий крок матиме негативні наслідки не тільки для бізнесу, а й для соціально-економічного стану держави та громадян, — заявив президент Американської торговельної палати Андрій Гундер.

З його слів, податок на упаковку по суті нагадує акциз на все, що в упаковці. Це може призвести до подорожчання всіх видів товарів.

«За нашими підрахунками, за тими тарифами, які запропоновані депутатами, нам доведеться 6,6 млрд. грн. сплатити, водночас населення вже платить 1,8 млрд. грн. на рік теж на утилізацію упаковки, це все ніхто не скасовував», — стверджує голова Союзу молочних підприємств України Вадим Чагаровський. На думку фахівця, підсилювати тиск на молочну галузь не можна, спершу потрібно вирішити питання із сортуванням сміття.

Бізнес-асоціації виступають за впровадження в Україні європейської практики роздільного збору побутових відходів, зокрема, упаковки.