Інші податки

Золотовалютні резерви України зросли майже до $14 мільярдів

07.07.2016 / 10:00

Міжнародні резерви зростають третій місяць поспіль, у червні збільшилися на 3,3%


Міжнародні резерви України, за попередніми даними, на 1 липня 2016 року становили 13,988 млдр.  дол. США в еквіваленті, що на 3,3%, або на 452 млн.  дол., більше за показник на 1 червня.

За даними НБУ, за останні 12 місяців резерви зросли на 36,3%.

«Збільшення резервів у червні відбулося насамперед завдяки купівлі Національним банком іноземної валюти для згладжування надмірних коливань на міжбанківському валютному ринку і поповнення резервів. Чиста купівля валюти Національним банком упродовж місяця становила 429,6 млн.  дол. США. Аукціонів із продажу валюти Національний банк у червні не проводив», — говориться в повідомленні НБУ. Крім того, нарощуванню резервів сприяли грошові надходження на користь уряду на 70 млн.  дол., зокрема, 50 млн.  дол. надійшло від розміщення державних облігацій.

Згідно з повідомленням, збільшення резервів відбулося, незважаючи на проведення платежів уряду щодо погашення і обслуговування державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті на суму 171,2 млн.  дол. 

За прогнозами НБУ, обсяг міжнародних резервів України до кінця року становитиме 18,7 млдр.  дол., при цьому ключовою умовою їх зростання є відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом.