Інші податки

Економія – той самий заробіток

08.07.2016 / 10:20

6 липня у Верховній Раді України було ухвалено законопроект №4901 «Про комерційний облік комунальних послуг», який, обіцяють автори, дасть змогу українцям платити лише за спожиті ресурси та стимулюватиме до енергозбереження.


Законопроект розроблено з метою імплементації Директиви 2012/27/ЄС  «Про енергетичну ефективність» у частині комерційного обліку теплової енергії та гарячої води.

«Законопроект надзвичайно важливий, адже ефективне впровадження заходів з енергозбереження не можливе без повного обліку енергоресурсів», — сказав голова Держенергоефективності Сергій Савчук і додав, що запровадження 100% приладного обліку дозволить знизити  обсяг необлікованих витрат води у внутрішньобудинкових системах та скоротити споживання теплової енергії протягом 1-3 років в середньому на 15-20%.

Голова агентства також пояснив, що забезпечення обов’язкового приладного комерційного обліку не дозволить суб’єктам господарювання у сферах природних монополій перекладати понаднормативні втрати у мережах на споживачів.

Законопроект передбачає обов’язковість комерційного та розподільчого приладного обліку, як колективного, так і індивідуального. Він також встановлює граничні терміни запровадження обліку: для нежитлових будівель — до 1 жовтня 2017 року, а для житлових — до 1 жовтня 2018 року.

Загалом запровадження комерційного та розподільчого приладного обліку стимулюватиме енергоефективну поведінку споживачів та, як наслідок, приведе до зменшення обсягу споживання тепла та води.