Новини

Реформа митниці має пройти за типом реформи Нацполіції

18.07.2016 / 16:00

Про це повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк.

«Я переконаний, що з митницею можна змінити ситуацію за типом національної поліції, — сказав Данилюк. — Є функціональні обов’язки, є люди, які їх виконують».

Він зазначив, що сьогодні вже чимало зроблено у сфері реформи митниці. «Деякі наші ініціативи будуть діяти вже з 1 серпня. Це ініціатива єдиного вікна, ініціатива по мобільних груп реагування на прояви корупційних діянь з боку митників. Немає необхідності махати шашками, треба працювати інтелектуально. Завдання буде таким: аналітично з центрального офісу розглянути, де є ризики, і вже потім направляти мобільні групи для перевірки – ризик реалізувався чи ні. Це буде тримати у великому тонусі і митників та контрабандистів».

Міністр також зазначив, що ефект від вжитих заходів і кроків, які будуть реалізовані в подальшому, буде не швидким, але відчутним. «Давайте подивимося на цифри через кілька місяців», - запропонував міністр. Раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман анонсував за місяць початок масштабної реформи митниці з урахуванням рекомендацій американських фахівців, що працювали в Україні на початку липня. До середини серпня американські колеги мають представити план реформування митної служби і зміни процесів контролю на кордоні, які дозволили б змінити існуючий стан справ і викорінити корупцію. За оцінками експертів, щорічно Україна недоотримує до бюджету до 100 мільярдів гривень митних платежів.