Новини

Київрада виділила 9,02 млн. грн. на формування податкової культури в столиці

22.07.2016 / 14:40

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати затвердили Програму формування податкової культури в Києві на 2016-2018 роки.

Загальний обсяг фінансування Програми на наступних 3 роки становить 9,02 млн. грн. Кошти виділятимуться із міського бюджету, цьогоріч заплановано 3,49 млн. грн.

Варто зазначити, що основними джерелами місцевих податків та зборів у столиці є податок на майно. До його складу входить плата за землю, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та транспортний податок. Податок на нерухомість для України є порівняно новим податком (застосовується з 2013 року). Він існує в багатьох країнах світу та є суттєвим джерелом надходжень місцевих бюджетів. Відповідний податок забезпечує до 95% надходжень до місцевих бюджетів у Нідерландах, 81% — у Канаді, 52% — у Франції. У Києві ж за минулий рік податок на нерухоме майно склав 20,2%.

Основні напрямки діяльності програми:

  • взаємодія представників фіскальних органів з платниками податків та громадськістю через проведення прес-конференцій, «круглих столів», семінарів. Витрати на дану категорію протягом 2016-2018 років становитимуть 0,95 млн. грн.;
  • виготовлення та розміщення інформації в ЗМІ. Фінансування на наступних 3 роки закладено на рівні 3,09 млн. грн.;
  • інформування платників податків через поштові повідомлення, розміщення інформаційних матеріалів у житлово-експлуатаційних організаціях тощо. Кошторис цього напрямку складає 4,98 млн. грн.

Передбачається, що реалізація даної програми сприятиме підвищенню рівня податкової культури в суспільстві, формуватиме відповідальне ставлення до сплати податків, що відповідно збільшить надходження до міського бюджету.

Рішення підтримали 66 депутатів.