Інші податки

Рада бізнес-омбудсмена отримала 1000 скарг від українських підприємців

22.07.2016 / 15:30

Прямий економічний вплив роботи інституції склав 3,5 млрд. гривень.

22 липня 2016 р. – Рада бізнес-омбудсмена отримала першу тисячу скарг від українських підприємців за 14 місяців роботи в Україні, з яких успішно закрила 455 справ.

Найбільше скарг надіслали компанії зі сфер промислового виробництва, оптової торгівлі, сільського господарства, гірничого видобування, а також приватні підприємці. Найчастіше бізнес-омбудсмену скаржилися представники середнього і малого бізнесу (78%) з українським капіталом (82%). Найактивніше скаржилися у місті Києві, Київській, Харківській, Дніпропетровській, Одеській та Запорізькій областях. Найменше скарг надійшло з Хмельницької, Чернівецької областей та АР Крим.

Питання взаємодії бізнесу з фіскальними органами стабільно залишаються найпроблематичнішими: податкові перевірки, електронне адміністрування ПДВ, затримки із відшкодуванням ПДВ, а також кримінальні провадження, ініційовані ДФС проти бізнесу. Актуальними залишаються складні відносини бізнесу з органами місцевого самоврядування. Спектр проблемних рішень цих органів стосується земельних питань та регулювання роботи малого бізнесу в регіонах. Слабкою ланкою є відносини з силовими структурами, пов’язані з перевищенням повноважень під час обшуків або з відкриттям кримінальних проваджень з метою здійснення тиску на бізнес. 

Серед позитивних тенденцій – зменшення кількості скарг щодо реєстрації бізнесу та прав власності. Це можна пояснити успішною реалізацією реформи реєстраційних послуг. Останнім часом зменшилася кількість скарг бізнесу на отримання дозволів та ліцензій.

«Сотні бізнесменів вже відчули позитивний ефект роботи з нами – 94% наших скаржників задоволені співпрацею з Радою бізнес-омбудсмена», – зазначив бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета. 

Довідка

Рада бізнес-омбудсмена – це незалежний  постійно діючий консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України (постанова №691 від 26 листопада 2014 року та Меморандум про взаєморозуміння для української Антикорупційної ініціативи від 12 травня 2014 року), започаткований з метою створення прозорих умов роботи державних та місцевих органів влади, державних або підконтрольних державі компаній, а також для запобігання корупції.

Рада бізнес-омбудсмена фінансується через мультидонорський рахунок ЄБРР, відкритий у 2014 році задля створення сприятливих умов ведення бізнесу для українських підприємців. Донорами є: Великобританія, Данія, Нідерланди, Німеччина, Польща, США, Фінляндія, Франція, Швейцарія, Швеція та Японія.

Утворення Ради спільно погоджено Кабінетом Міністрів України, Європейським банком реконструкції та розвитку, Організацією економічного співробітництва та розвитку, Європейською бізнес асоціацією, Американською Торгівельною Палатою, Федерацією роботодавців України, Торгово-Промисловою Палатою України, Українським союзом промисловців і підприємців.