Інші податки

Німеччина та США на саміті G20 запропонували запровадити глобальні податки

25.07.2016 / 09:30

Якщо це рішення приймуть, то «податкових оаз» типу Люксембургу чи Ірландії в ЄС не стане, пише DW

Німеччина виступила з пропозицією оподатковувати грошові потоки на глобальному рівні. Про це заявив у субботу, 23 липня, глава міністерства фінансів ФРН Вольфґанґ Шойбле на зустрічі міністрів фінансів країн «Великої двадцятки» (G20), яка проходить у китайському Ченду.

На думку Вольфґанґ Шойбле, механізму спільного оподаткування лише на європейському просторі замало.

Цю ідею підтримав і міністр фінансів США Джейкоб Лью, який зокрема заявив, що для країн щодо важливих питань трансфертного ціноутворення потрібен загальний стандарт. Він переконаний, що країни повинні діяти «спільно» щодо випадків ухиляння від сплати податків.

Китайський міністр фінансів Лу Цзівей додав, що міжнародний бізнес значно змінився і тепер перед чинною системою міжнародного оподаткування постали нові виклики.

Обговорювана тема стосувалася, зокрема, практики транснаціональних корпорацій та компаній реєструватися у країнах з низьким чи відсутнім оподаткуванням, так званих «податкових оазах» на кшталт Люксембургу чи Ірландії у Європі.

У проекті підсумкової резолюції саміту йдеться також про наслідки ймовірного виходу Великобританії з ЄС за результатами відповідного референдуму.

«Країни G20 погоджуються почати проактивну роботу з реагування на потенційні наслідки референдуму у Великобританії на економіку та фінанси», — йдеться у проекті резолюції саміту.

Між тим, голова МВФ Крістін Лагард заявила, що розвиткові світової економіки «загрожують політичні події». Вона прямо не назвала Великобританію чи Туреччину, де після невдалої спроби путчу був оголошений надзвичайний стан, але її слова саме так інтерпретували учасники зустрічі.