Інші податки

ProZorro дозволила державі заощадити більше 2 млрд. грн.

25.07.2016 / 10:20

З 1 серпня в Україні має завершитися повний перехід на електронні публічні закупівлі через систему ProZorro.

Оскільки обсяг ринку держзакупівель в Україні становить  близько 250 млрд. грн. на рік, це відкриває величезні можливості для розвитку легального бізнесу.

А з 1 липня за підтримки Посольства США було  розпочато рекламну кампанію в п’яти регіонах по залученню бізнесу в ProZorro. Джордж Кент, заступник глави місії Посольства США в Україні, вважає, що регіональна кампанія із залучення бізнесу – це перший спільний проект з командою ProZorro: «Ми активно підтримуємо антикорупційні ініціативи. Система  ProZorro довела свою ефективність в боротьбі з корупцією в тендерах. За умови активного залучення бізнесу, громадських активістів сфера публічних закупівель стане зразком подолання корупції і прикладом для інших».

Важливим кроком по відновленню довіри до закупівель  стала й функція перевірки платежів, яка була інтегрована в ProZorro завдяки підтримці Мінфіну та порталу Є-Data. 

«Крім того, за період з 1 квітня, коли розпочалася перша хвиля переходу, ми відпрацювали функціонал системи, реалізували нову процедуру закупівель для потреб Міноборони, перевірили роботу порталу під суттєвим навантаженням та забезпечили надійну взаємодію центральної бази даних та восьми майданчиків. Тому можемо стверджувати, що технічно ProZorro повністю готова прийняти на себе весь об’єм державних тендерів», — зазначає своєю чергою Олександр Наход, генеральний директор ДП «Зовнішторгвидав України».

За словами ж Ярослава Юрчишина, виконавчого директора Transparency International Україна, система надає активістам безліч інструментів для моніторингу і аналізу даних закупівель. Створення системи ProZorro і ї розвиток були б неможливими без підтримки від міжнародних донорських організацій, оскільки на реалізацію реформи не було виділено жодної копійки з державного кошторису.  І вже сьогодні система ProZorro дозволила державі заощадити більше 2 млрд. грн. держбюджетних коштів.