Новини

ДФС перевірить дороги

26.07.2016 / 09:10

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив Державній фіскальній службі України, Державній аудиторській службі провести перевірки ефективності використання коштів, виділених на ремонт доріг в Україні.

Виявлені зловживання мають бути безкомпромісно розслідувані, а винні – покарані, підкреслив Прем’єр-міністр.

«Я би хотів, що би ми зараз ретельно зайнялися перевіркою тих обсягів робіт, які були зроблені», – заявив Володимир Гройсман у понеділок, 25 липня, під час робочої наради щодо стану виконання дорожніх робіт в Україні за участі Віце-прем’єр-міністра Володимира Кістіона, Голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова, Голови Державної аудиторської служби України Лідії Гаврилової.

Прем’єр-міністр зауважив, що Уряд розпочав ремонтні роботи на українських дорогах у цьому році. На проведення дорожніх робіт вже виділено 6,5 млрд. грн, а усього на ремонт доріг спрямують близько 19 млрд. грн.

«Зараз потрібно відновлювати дорожнє господарство, і тут дуже важливо, щоби кожна гривня, що виділена на ці цілі, була ефективно використана», – підкреслив Прем’єр-міністр.

Володимир Гройсман зауважив, що дуже часто дорожні роботи - реконструкцію, будівництво, поточні ремонти доріг – використовували «для того, щоб на дорогах красти». «Це є неприпустимим», – підкреслив він.

Серед зловживань, що практикуються під час дорожніх робіт, Прем’єр-міністр навів приклади непрозорого проведення тендерів на місцях, необ’єктивне завищення розцінок та обсягів робіт, переведення виділених коштів у готівку та їх розкрадання.

«Я би хотів, щоб зараз і аудиторська служба, і фіскальна служба дуже предметно зайнялися вивченням ситуації. Я би дуже хотів, щоби ви провели розслідування і там, де є зловживання, я хочу знати прізвища, хто за цим стоїть, хто це «кришує», скільки коштів було витрачено неправильно і які збитки нанесені держави. Якщо це є, ми маємо бути принциповими і люди мають нести покарання», – заявив Володимир Гройсман.

Прем’єр-міністр закликав інспекторів до безкомпромісності та чесності у виявленні зловживань, а також наголосив на необхідності забезпечення жорсткого контролю.

«Я буду розраховувати на вашу швидку роботу, щоби ми отримали перший результат і дали абсолютно чіткий сигнал усім, що від нас не сховаєшся. Я думаю, що у кожного є можливість приймати об’єктивні рішення і робити сумлінно свою роботу», – зауважив Володимир Гройсман.