Інші податки

Скандинавський вектор

26.07.2016 / 12:30

Поглиблення торговельно-економічної співпраці України з Королівством Норвегія  включає запровадження електронного обміну інформацією між митницями обох держав.

Розширенню двостороннього партнерства та питанням експорту було присвячено зустріч Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торгового представника України Наталії Микольської з представниками Посольства Королівства Норвегія, підприємств та бізнес-асоціацій обох країн.

Зі слів Наталії Микольської, для України є пріоритетом двостороння торговельно-економічна та інвестиційна співпраця із Королівством Норвегія – одним із основних торговельних партнерів України серед скандинавських країн, – наголосила Наталія Микольська.

Під час зустрічі були також обговорені питання щодо визначення митної вартості рибної продукції та шляхи вдосконалення митного оформлення товарів. Зокрема, сторони були одностайні в тому, що запровадження електронного обміну інформацією між митницями країн дасть змогу  вирішити більшість проблем.

Запровадження електронного обміну інформацією між митницями сприятиме спрощенню митного оформлення товарів, скороченню термінів проведення процедур митного контролю, ефективнішому застосуванню системи управління ризиками, що дасть імпульс для розвитку торгівлі між Україною та Норвегією.

У рамках підготовки до першої зустрічі Двосторонньої комісії з питань торгівлі, бізнесу та економічної співпраці, запланованої на кінець вересня поточного року, сторони домовились опрацювати проект угоди між митними органами обох держав щодо обміну інформацією, дорожню карту з удосконалення митного оформлення товарів, а також напрями співпраці у рибній галузі.