Відшкодований ПДВ планують спрямувати на погашення заборгованості із зарплати

26.07.2016 / 14:40

Уряд затвердив план невідкладних заходів щодо погашення заборгованості із заробітної плати. Планом, зокрема, передбачено притягнення до відповідальності керівників підприємств, що належать до сфери управління органів виконавчої влади, які допустили порушення вимог законодавства щодо своєчасної виплати заробітної плати.

Відповідний план затверджено розпорядженням Кабміну від 22 липня 2016 р. №517-р.

За планом щомісяця до 15 числа міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, обласні та Київська держадміністрації повинні внести пропозиції щодо функціонування підприємств державної та комунальної форми власності, що належать до сфери управління органів виконавчої влади, не провадять виробничої діяльності, не мають замовлень та нарощують заборгованість із заробітної плати.

Планом також передбачено притягнення до відповідальності керівників підприємств та активізація роботи тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із зарплати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

В IV кварталі 2016 р. Мін’юст, Мінсоцполітики, Мінфін та ДРС мають підготувати законопроект щодо дотримання вимог найманих працівників у разі неплатоспроможності роботодавця. Також ці органи повинні опрацювати питання ратифікації розділу III Конвенції Міжнародної організації праці № 173 про захист вимог працівників у випадку неплатоспроможності роботодавців та приєднання до статті 25 Європейської соціальної хартії (переглянутої).

Кабмін також рекомендував керівникам підприємств забезпечити першочергове спрямування коштів, отриманих під час відшкодування податку на додану вартість, на погашення заборгованості із заробітної плати.