Новини

Електронна акцизна марка в Україні запрацює з 2017 року

26.07.2016 / 16:00

Автоматизована система дозволить забезпечити облік та контроль за сплатою 5% акцизного податку з роздрібних продажів.

Про це сказав директор департаменту податків та зборів з юридичних осіб Державної фіскальної служби Олексій Лишенко під час зустрічі з представниками асоціації виробників тютюнових виробів «Укртютюн». За його словами, нова система дозволить створити ефективний комплексний контроль за рухом підакцизних товарів, який на сьогодні відсутній. «Разом з Концепцією створення та впровадження автоматизованої системи контролю за обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів) також схвалений план її впровадження, який передбачає її реалізацію в кілька етапів, і перший з них – це зміни до Податкового кодексу. Тут буде чітко виписаний механізм контролю за рухом підакцизних товарів, зокрема, і щодо тютюнових виробів», – зазначив Лишенко.

За його словами, для контролю за переміщенням товару буде використовуватися електронна акцизна накладна. Вона фактично замінить товаротранспортну, тому додаткового навантаження на бізнес не очікується. Крім того, автоматизована система дозволить забезпечити облік та контроль за сплатою 5% акцизного податку з роздрібних продажів.

Концепцію створення і впровадження автоматизованої системи контролю за обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів Кабінет Міністрів України схвалив 6 липня 2016 р.