Новини

Роман Насіров: Тривають останні приготування до запуску «єдиного вікна»

28.07.2016 / 10:40

«На сьогодні всі приготування для запуску «єдиного вікна» майже завершені. Наразі тривають останні роботи з підготовки до запуску електронної системи обміну даними», —  повідомив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.
«Єдине вікно» покликане значно спростити та прискорити проходження митниці, а також полегшити ведення бізнесу.


«Єдине вікно» суттєво прискорює зовнішньоекономічні операції. Тепер контролюючі органи матимуть всього чотири години на прийняття рішення щодо здійснення відповідного виду контролю. Якщо рішення впродовж цього часу знайдено не буде, тоді застосовується принцип  «мовчазної згоди». Тобто система автоматично констатує, що відповідний контроль пройдено.

Крім того, на думку Голови ДФС, перевагою «єдиного вікна» стане зменшення можливостей для корупції, ефективний розподіл ресурсів та  зменшення витрат для бізнесу, яке пов’язують зі швидшим проходженням митниці.

Нині фіскальною службою вже затверджено перелік місць митного оформлення товарів, в яких застосовується порядок інформаційного обміну між органами ДФС, іншими державними органами та підприємствами за принципом «єдиного вікна» з використанням електронних засобів передачі інформації. Затверджені також: перелік пунктів пропуску через державний кордон для здійснення автоматизованого контролю за переміщенням радіоактивних речовин та ядерних матеріалів та перелік документів, які необхідно подати відповідному контролюючому органу для завершення відповідного виду державного контролю.

Завершення всіх підготовчих процедур дасть змогу запустити систему за графіком, тобто вже з 1 серпня.

Нагадаємо: система «єдине вікно» передбачає створення єдиної електронної бази даних, яка дає змогу різним службам контролю та митницям в автоматичному режимі обмінюватися інформацією про вантаж, який проходить через кордон України, і про результати його державного контролю. Рішення про запровадження «єдиного вікна» було ухвалено Кабінетом Міністрів України 25 травня 2016 року.