Інші податки

Україна послідовно протидiє торговельній агресії з боку Російської Федерації

28.07.2016 / 12:40

На цьому наголосила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі – торговий представник України Наталія Микольська під час засідання Генеральної ради СОТ, що відбулося 27 липня 2016 р. в Женеві.

В центрі уваги учасників засідання Генради був розгляд внесеного Україною питання торговельних обмежень з боку Російської Федерації щодо транзиту товарів з України («Russian Federation’s Trade Measures Affecting Ukrainian Transit of Products – communication from Ukraine»). Зокрема, предметом розгляду членів СОТ було повідомлення України щодо торговельних обмежень з боку Російської Федерації (документ G/C/W/726 від 11.07.2016, англійською та українською мовами).

У своєму виступі глава делегації України привернула увагу членів СОТ до продовження торговельної агресії з боку Російської Федерації та запровадження нею низки політично вмотивованих заходів, що обмежують її торгівлю. Зокрема йшлося про чергові кроки з обмеження транзиту українських товарів через територію РФ до країн Середньої Азії, передусім до Казахстану й Киргизстану.

Українська сторона вважає, що запровадження Російською Федерацією обмежень щодо транзиту товарів походженням з України є економічно та юридично необґрунтованим й очікувано призвело до затримок транзиту товарів з України через територію Російської Федерації не лише до Республіки Казахстан та Киргизької Республіки, але й до інших країн Азії.

Українська делегація привернула увагу країн-членів СОТ, що на сьогодні мова йде вже про перешкоджання Російською Федерацією торгівлі у цілому регіоні, що потребує колективного з боку країн регіону аналізу ситуації та відповідної реакції.

Наталія Микольська відзначила, що «на жаль, загальна кількість і суворість обмежувальних заходів на наших східних кордонах помітно сприяє скороченню обсягів торгівлі, а також може потенційно призвести до зниження рівня привабливості торгівлі у майбутньому».

Україна закликала країни-члени СОТ звернути увагу на негативний вплив регіональних торговельних бар’єрів на всю світову торгівлю.

В черговий раз Україна закликала Російську Федерацію негайно скасувати необгрунтовані транзитні обмеження і відновити недискримінаційний, вільний режим транзиту для всіх членів СОТ.

«Ми сподіваємось, що усі розуміють, що це не політична риторика. І ми тут аби забезпечити дотримання правил усіма членами СОТ. Ще раз наполягаємо на необхідності дотримання встановлених правил!» – наголосила Наталія Микольська.

Позиція, висловлена Україною, була підтримана делегаціями низки країн-членів СОТ, передусім ЄС, США, Канади, Японії, Австралії, Норвегії, Грузії, Кореї, які відзначили необхідність негайного усунення обмежень у торгівлі Російською Федерацією та забезпечення дотримання правил СОТ.

Делегація РФ під час засідання традиційно не надала аргументованих пояснень на питання, поставлені Україною у виступі глави делегації.

Серед іншого розглядалися питання щодо подальшої імплементації домовленостей, досягнутих під час двох останніх Міністерських конференцій СОТ (Балі та Найробі), а також стану поточного раунду багатосторонніх переговорів в рамках Організації, перед усім питань торгівлі с/г продукцією.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42