Інші податки

НБУ знижує облікову ставку

28.07.2016 / 17:20

Правління Національного банку України прийняло рішення про зниження облікової ставки до 15,5% річних з 29 липня 2016 року.

Зниженню інфляції сприяли низький сукупний попит, поступове зміцнення обмінного курсу гривні та висока пропозиція продовольчих товарів, зазначається на сайті Національного банку.

Облікова ставка використовується у багатьох сферах діяльності. Так, наприклад, у господарських правовідносинах, тобто відносинах у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.

Зменшення облікової ставки допоможе боржникам у сфері кредитно-фінансових відносин. Так, наприклад, платник грошових коштів при простроченні платежу сплачуватиме меншу суму, ніж раніше.

Однак для кредиторів, зокрема і для НБУ, зниження ставки може викликати зменшення коштів, які отримуються в якості неустойки та плати за проведення грошових операцій.

Результати такого рішення можна буде прослідкувати на початку серпня, адже новий детальний макроекономічний прогноз буде опубліковано в Інфляційному звіті 4 серпня 2016 року.

«Гарячі лінії»

Дата: 18 липня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42