Інші податки

Перспективи залучення інвестицій

29.07.2016 / 12:00

В Україні розпочинається робота над новим законом щодо концесій на реалізацію інфраструктурних проектів. 

За інформацією, оприлюдненою на сайті Мінекономрозвитку, в Україні зроблено перші кроки до початку масштабної реформи концесійного законодавства, що сприятиме залученню потужних міжнародних та вітчизняних інвесторів до модернізації та відбудови української інфраструктури. Це дасть змогу створити в Україні нові об’єкти дорожньої, портової, енергетичної та комунальної інфраструктури, які відповідатимуть міжнародним стандартам якості, сприятиме створенню нових робочих місць та активізує процес економічного зростання в Україні.

Під час спільної зустрічі Першого віце-прем’єр-міністра України  Степана Кубіва та представників ЄБРР представили консультантів, які працюватимуть над реформуванням відносин у сфері концесій на реалізацію інфраструктурних проектів. Відбір консультантів відбувався на умовах тендеру, оголошеного ЄБРР на початку червня поточного року. У конкурсі взяло участь понад 20 провідних міжнародних юридичних компаній.

З юридичної точки зору реформування концесійного законодавства передбачає розроблення нового сучасного закону про концесії шляхом об’єднання кращих положень чинних законів України, які регулюють здійснення концесійної діяльності у різних сферах діяльності. Ці зміни передбачають також гармонізацію відповідних відносин із законодавством про державно-приватне партнерство з урахуванням кращого міжнародного досвіду, зокрема модельного законодавства про публічно-приватне партнерство.