Інші податки

Замість паспортів будуть ID-картки

03.08.2016 / 16:30

Відповідний закон підписав Президент України Петро Порошенко.

Закон №1474-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України» був прийнятий Верховною Радою України 14 липня 2016 року.

Згідно з документом оформлення паспортів буде здійснюватися з 14 років і в ньому не буде штампа про шлюб. Паспорт буде оформлятися на 4 роки особам, які не досягли 18 років, а всім іншим – на 10 років. Крім того, паспорт міститиме текст українською та англійською мовою.

Законом також визначено, що для оформлення закордонного паспорта, дипломатичного, службового і ряду інших документів будуть використовуватися оцифровані відбитки пальців рук. Водночас для оформлення паспорта громадянина України оцифровані відбитки пальців рук вноситимуться тільки за згодою особи.

Із законодавства пропонується виключити норму про терміни і порядок розгляду заяви на оформлення закордонного паспорта, яка допускає можливість відмови у видачі такого документа. Тепер не можна буде вилучати закордонний паспорт – можна буде лише обмежити право громадянина на виїзд за кордон в певних випадках.

У законі прописано принципи функціонування єдиного державного демографічного реєстру, який ведеться метою з ідентифікації особи, для оформлення, видачі, обміну, визнання недійсним та знищення документа, здійснення реєстрації місця проживання або місця перебування.