Новини

Податоква міліція бороться з «конвертами»

04.08.2016 / 13:50

В «конверті» 110 мільйонів

В Полтавській області ліквідовано конвертцентр з оборотом 110 млн. грн.


Працівники податкової міліції ГУ ДФС у Полтавській області спільно з працівниками Служби безпеки України викрили та припинили діяльність міжрегіонального конвертаційного центру, який діяв на території Полтавської, Київської та Кіровоградської областей і обслуговував більше тридцяти комерційних і комунальних структур.

Загальний обсяг проконвертованих зловмисниками протягом 2015-2016 років коштів склав понад 110 млн. грн.

У ході документування незаконної діяльності конвертаційного центру встановлено, що його організатори створили та придбали групу підприємств, які використовувалися для прикриття незаконної діяльності. На розрахункові рахунки цих підприємств посадові особи СГД-вигодонабувачів перераховували кошти за нібито виконані роботи, поставлені товари або надані послуги. Кошти перераховувалися на розрахункові рахунки підприємств, які здійснюють оптово-роздрібну торгівлю товарами широкого вжитку за готівковий розрахунок, без їх оприбуткування.

В результаті такої діяльності втрати державного бюджету склали близько 18 млн. грн.

Правоохоронцями проведено 23 обшуки у результаті яких вилучено майже 500 тис. грн. готівкою, печатки фіктивних підприємств, засоби зв’язку, комп’ютерну техніку, носії інформації, документи фінансово-господарської діяльності та податкової звітності, чекові книжки, чорнову документацію, автотранспорт, а також накладено арешт на грошові кошти на загальну суму понад 700 тис. грн.

Досудове розслідування триває.

 

«Конверт» не просто відкривався...

На Запоріжжі ліквідовано конвертцентр з обігом 123 млн. грн.


Працівниками податкової міліції Запорізької області викрито групу осіб, які без наміру здійснення господарської діяльності надавали послуги підприємствам реального сектору економіки з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.

Загальний обіг проконвертованих коштів за 2014-2016 роки склав понад 123 млн. грн., ймовірні втрати бюджету становлять понад 20 млн. гривень.

Проведено 6 санкціонованих обшуків в офісах, автомобілях та за місцями проживання фігурантів центру, в результаті яких вилучено 143 тис. грн. готівкою, 3 печатки, комп’ютерну техніку та фінансово-господарську документацію, які свідчать про протиправну діяльність.

З метою забезпечення відшкодування завданих державі збитків розрахункові рахунки підприємств заблоковано.

Слідчі дії тривають.