Інші податки

В Україні буде створено Офіс сприяння інвестиціям

08.08.2016 / 14:10

Під час засідання Кабінету Міністрів України у понеділок Прем’єр-міністр Володимир Гройсман оголосив про початок реалізації його ініціативи щодо створення Офісу сприяння інвестиціям.

Офіс займатиметься розвитком інвестиційного потенціалу України, просуватиме країну в світі, займатиметься залученням топ–міжнародних інвесторів та супроводом їхніх інвестицій, зазначив Володимир Гройсман.

«Офіс, який ми створюємо, відповідає найкращому досвіду світових країн, у тому числі Америки. Така програма діє і сьогодні в Сполучених Штатах Америки. Ми вивчали досвід і Литви, і Польщі, і Грузії, і Чехії, і Німеччини, взяли найкраще і зараз будемо розпочинати саме цю роботу. Цілі наступні — ми маємо створити точку входу для залучення інвестицій. Тобто той, хто хоче інвестувати, або там, де ми бачимо потенційні можливості будь-якої країни, що вона готова інвестувати в Україну, ми маємо «за руку» привести ці інвестиції, ми маємо їх супроводити, створити нормальний клімат для того, щоб «під ключ» будь-яке виробництво, будь-який бізнес-проект був реалізований і реалізований був успішно. Для нас це надзвичайно важливо, — сказав Прем’єр-міністр під час засідання Кабінету Міністрів. – Нам потрібно, щоб ви не тільки інвестували, а щоб ваша інвестиція була успішною», – підкреслив голова уряду, звертаючись до бізнесу.

Офіс сприяння інвестиціям буде створено до 1 вересня 2016 року як консультативно-дорадчий орган при Прем’єр-міністрі України. Також до 1 вересня на затвердження Уряду буде представлений директор Офісу.

Американський фонд Western NIS Enterprise Fund погодився надати організаційну та фінансову підтримку створенню Офісу, повідомив Володимир Гройсман.

Кабінет Міністрів у понеділок також схвалив запровадження посади Урядового уповноваженого з питань інвестицій, який буде координувати діяльність майбутнього Офісу та відповідати в уряді за питання, пов’язані з супроводом інвестицій. Виконання обов’язків Урядового уповноваженого покладено на Першого заступника Міністра фінансів Оксану Маркарову, яка працює в Міністерстві з березня 2015 року, має ступінь магістра державних фінансів з Університету штату Індіана та 17-річний досвід роботи в інвестиційному секторі – як українському, так і міжнародному.

Офіс буде співпрацювати з Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством фінансів, Міністерством закордонних справ, торговельними представництвами, бізнес-омбудсменами — «з усіма інституціями, які задіяні в економічному житті нашої країни», а також бізнес-асоціаціями, у тому числі міжнародними, такими як Американська Торговельна Палата, Європейська Бізнес Асоціація та посольствами, зазначив Володимир Гройсман.