Новини

На українських митницях запрацювала система «Єдине вікно»

11.08.2016 / 17:10

Міністр фінансів Олександр Данилюк та Голова Державної фіскальної служби Роман Насіров продемонстрували роботу системи на митному посту «Столичний» Київської міської митниці.

«Це було велике рішення уряду. Ми тут дуже дякуємо Прем’єр-міністру України, бо він взяв персональну ініціативу, персональну відповідальність за те, щоб зробити в Україні так, як це відбувається у більшості розвинених країн світу», — заявив Голова ДФС Роман Насіров під час презентації роботи «Єдиного вікна».

«Реформа митниці – це найбільш очікувана реформа серед головних реформ в Україні, в фінансовому секторі. Реформа, яка передбачає впровадження «Єдиного вікна», — це, я вважаю, найбільш важлива реформа в рамках реформи митниці, — зазначив Міністр фінансів України Олександр Данилюк. — Це командна робота. Над цим працювала велика група людей — Міністерство фінансів, ДФС, колеги з Кабінету Міністрів і, звичайно, цим опікувався персонально Прем’єр-міністр. Це показує, що коли усі націлені на результат, цей результат усі бачать і він є позитивним для усіх».

Доручення про розробку системи «Єдине вікно» дав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман за результатами наради 21 квітня щодо реформування митних органів за стандартами Європейського Союзу, спрощення митних процедур та збільшення надходжень митних платежів.

Система «Єдине вікно» передбачає створення єдиної електронної бази даних, яка дозволяє різним службам контролю та митницям в автоматичному режимі обмінюватись інформацією про вантаж, який проходить через кордон України та про результати його державного контролю.

1 серпня Державна фіскальна служба запровадила систему «Єдине вікно» на митницях.