Новини

«Реформа ДФС: від планів до практичних результатів»

17.08.2016 / 12:30

Такою була тема брифінгу Голови ДФС України Романа Насірова

Загальні тенденції

За словами очільника відомства надходження до бюджету за січень-липень 2016 року становили 322,7 млрд грн, що на 24,5% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. До місцевих бюджетів — 77,9 млрд грн, приріст платежів склав 46,4%. Таким чином, збільшено надходження платежів на 24,7 млрд грн. При цьому у липні приріст платежів до місцевих бюджетів склав 47,8%, або +4,1 млрд грн.

За словами очільника відомства, перевиконання досягнуто за рахунок акцизного податку з ввезених та вироблених товарів на 4,5 млрд грн, податку на прибуток підприємств — 3,6 млрд грн, податку на доходи фізичних осіб — на  3,0 млрд грн, ПДВ (з ввезених та вироблених товарів) — на  2,5 млрд грн. При цьому  середньомісячний збір ПДВ у січні-липні 2016 року склав 11,5 млрд грн.

Роман Насіров також зазначив, що до кінця року ДФС залишається зібрати ще 285 млрд грн податків. Це в середньому 57-58 млрд на місяць.

Відшкодування ПДВ

Під час брифінгу Роман Насіров повідомив про стан відшкодування ПДВ. «На сьогодні зберігається позитивна тенденція збільшення відшкодованих сум ПДВ. Відшкодування здійснюється у хронологічному порядку відповідно до черговості, у першу чергу сум, задекларованих платниками у поточному році.

Станом на 1 серпня в цілому по Україні відшкодовано коштами  48,2 млрд грн, що у 1,4 рази більше відповідного періоду 2015 року.  До кінця року всього ми плануємо відшкодувати 96 млрд грн. Також на меті скоротити час відшкодування — від трьох до двох місяців після подання компанією декларації», — зазначив Роман Насіров.

З його слів, місяць відводитиметься на проведення камеральної перевірки, і вже наступного місяця буде виплачуватися відшкодування, а не так як це відбувається сьогодні, коли процес займає 3 місяці.

Реформування митниці

В рамках реформування митниці, повідомляє очільник відомства, цього тижня запускається Міжвідомчий цільовий центр по роботі з мобільними групами на митниці до складу якого увійдуть працівники митниці, податкової міліції, Державної прикордонної служби та Національної поліції.

Керівником центру, який очолить і буде координувати роботу мобільних груп по боротьбі з контрабандою, обрано Сергія Власова, який очолював підрозділи ДФС в зоні АТО, керував центром «Фантом».

Голова ДФС поінформував, що мобільні бригади по боротьбі з порушеннями на митниці запрацюють до кінця серпні і активізуються у вересні.

«Крім запуску мобільних груп, ми активно впроваджуємо систему фото- і відеофіксації на митницях. Ця система, презентована нещодавно на Київській митниці у пункті пропуску для повітряного сполучення «Бориспіль-аеропорт», буде впроваджуватись на інших регіональних митницях України вже з вересня», — заявив очільник відомства.

«На першому етапі процедура відеофіксації проведення митного огляду буде запроваджена на Київській, Київській міській, Львівській, Одеській, митницях», — додав він. 

Наголошуючи на їх необхідності  Роман Насіров повідомив, що детінізація, боротьба з контрабандою та порушеннями на митниці наразі приносять до державного бюджету додаткових 40%, або 4 млрд грн щомісяця.

Під час брифінгу Роман Насіров також розповів, що вже є перші результати роботи «єдиного вікна»на митниці — наразі відбулося більше 100 митних оформлень, частина з них за принципом «мовчазної згоди».

Очільник відомства анонсував відкриття Центру партнерства ДФС — універсального центру з обслуговування платників податків.А також повідомив, в кінці серпня заплановано відкриття регіонального кінологічного навчального центру Всесвітньої митної організації в м. Хмельницькому.

Професійність плюс благонадійність

Сьогодні у рамках процесу докорінного реформування ДФС, триває кадрове оновлення служби, зокрема, значно скорочено її чисельність.

На виконання рішення Кабміну щодо скорочення на 30% чисельності працівників (17648 штатних одиниць ), раніше Роман Насіров повідомляв, що з початку року їх буде не просто зменшено, а оптимізовано. На разі, звітував про зроблене. З його слів, протестувано майже всіх керівників в центральному апараті і ключових керівників у регионах — усього  майже 1 тис. осіб.

«Які ми маємо результати? Майже половина з тих, хто проходив тестування, показали відмінні та задовільні результати. Протягом  останніх 6-8 місяців більшість керівників змінено. Найкращі результати за всіма напрямами у фахівців, призначених на посади за останні 4-5 місяців. Водночас, ми сформували реальний резерв щодо позицій управлінців. На жаль, майже 39% з усіх протестованих, не пройшли тест на благонадійність. Це для нас також серйозний показник реалій.», заявив Насіров.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42